Гіпергідроз

Гіпергідроз – це надмірне потовиділення. Близько 2,8% популяції всієї планети страждають на дане захворювання.

Локальний гіпергідроз – не лише неприємна естетична, соціальна та економічна проблема. Він не обмежується лише «підвищеною вологістю» та неприємним запахом поту. Люди з гіпергідрозом більш схильні до застудів та гнійничкових висипів, а вологі стопи та мокрі долоні – курортний рай для грибкової інфекції.

У центрі естетичної медицини "Горавскі" успішно застосовується лікування гіпергідрозу, що дозволяє позбутися пітливості рук, зайвої пітливості ніг і мокрих пахв всього за один день!


Види гіпергідрозу

Гіпергідроз можна розділити на:

  • Первинний (ідіопатичний) гіпергідроз: симптоми зазвичай проявляється локально – гіпергідроз пахв, долонь, стоп, обличчя.

  • Вторинний (внаслідок інших захворювань) гіпергідроз: може бути як локальний, так і генералізованим.
На тілі людини налічується 2-4 мільйони потових залоз. Анатомічно вони поділяються на три типи: еккрінові, апокринові та змішані. Найбільша кількість еккрінових залоз. Основною їхньою функцією є терморегуляція, але також велике значення має емоційна стимуляція потовиділення. Екринові залози іннервуються симпатичними нервами, медіатором передачі імпульсу в яких є ацетилхолін.

Саме з первинним гіпергідрозом найчастіше стикаються лікарі у нашій клініці.

Нормальним вважається потовиділення менш ніж 1мл на кв.м за хв до 100 мг поту в одній пахвовій западині за 5 хв. Однак, ця кількість залежить від зростання та ваги людини, рівня активності тощо. Тому для практичних цілей надмірним вважатимемо потовиділення, яке перешкоджає нормальній соціальній активності.

Перед тим, як вирішувати, як лікувати гіпергідроз, необхідно виключити соматичні захворювання або травми, які могли б бути його причиною.

Вторинний гіпергідроз зустрічається при таких захворюваннях:

     ендокринні розлади (гіпертиреоїдизм, гіперпітуїтаризм, цукровий діабет, менопауза, феохромоцитома, акромегалія, карциноїдний синдром, вагітність);
     неврологічних захворюваннях (хвороба Парикінсона, травми та захворювання спинного мозку, вегето-судинна дистонія);
     судинна та дихальна недостатність;
     інфекційні захворювання;
     зловживання алкоголем, наркотиками;
     онкологічне захворювання;
     ушкодження нервових волокон.

Необхідний ретельний збір анамнезу, вивчення історії захворювання та огляд пацієнта, щоб унеможливити вторинний гіпергідроз. Правильне лікування основного захворювання в даному випадку дозволяє вилікувати гіпергідроз.

Первинним гіпергідрозом прийнято вважати підвищене локальне потовиділення, що виникло не менше 6 місяців тому без видимої причини, що характеризується як мінімум двома з наступних ознак:

  •      двостороннє або симетричне,
  •      з частотою не менше 1 разу на тиждень
  •      перші прояви віком до 25 років
  •      має спадкову схильність
  •      впливає на соціальну активність
  •      зменшується під час сну.

 

Лікування гіпергідрозу - підвищеного потовиділення

Місцеві препарати

Застосовуються при слабовираженому гіпергідрозі, мають короткострокову і часткову дію.

Найбільш ефективний засіб – хлорид алюмінію, в основі його дії – механічна закупорка проток потових залоз. Часто викликає місцеві запальні та алергічні реакції. Однак дуже часто використовується при лікуванні гіпергідрозу ніг, рук.

Системні антихолінергічні препарати

Прийом внутрішньо антихолінергічних препаратів у дозі необхідної для зменшення гіпергідрозу часто супроводжується вираженими побічними ефектами (сухість у роті, порушення зору, запори, порушення сечовиділення, серцебиття тощо).

Іонофорез

Іонофорез при гіпергідрозі застосовується з використанням антихолінергічних препаратів, наприклад, атропіну сульфат, має місцеву дію. Недоліком є нетривала дія, необхідність проведення до 4 процедур на тиждень по 40 хв кожна (всього 10 процедур). Через 3 місяці необхідна підтримуюча процедура. Протипоказаннями є аритмії серця, наявність водія ритму, ортопедичних протезів, вагітність.

Хірургічне лікування

Хірургічне лікування гіпергідрозу можна розділити на дві групи:

Лазерне лікування

Лазерне лікування гіпергідрозу також можна віднести до локальних операцій (лазерна ліпосакція). Для цієї процедури зазвичай використовують неодимовий лазер. За допомогою канюлі вводиться підшкірно оптичне волокно і лазерний промінь руйнує потові залози. Лікування лазером гіпергідрозу найчастіше проводиться в області пахв, проте ефективність цієї процедури не завжди 100% і загрожує різними побічними ефектами.

Симпатектомія

Симпатектомія (руйнування чи накладання скоб на симпатичний нервовий стовбур).

Локальні операції

Локальні операції (видалення ділянки шкіри із потовими залозами, ліпосакція, кюретаж потових залоз). Така операція зазвичай застосовується при пахвовому гіпергідрозі.

 

Необхідно відзначити, що будь-яке хірургічне втручання – це серйозний і досить травматичний метод лікування.

Лікування гіпергідрозу за допомогою ботулотоксину

Ботулотоксин (Ботокс, Діспорт, Ксеомін) блокує пресинаптичне вивільнення ацетилхоліну – нейромедіатора, відповідального за передачу імпульсу від нервового волокна до потової залози. Таким чином, заліза перестає працювати на деякий період часу.

Через кілька місяців відростають нові нервові синапси та передача імпульсу відновлюється.

Препарати ботулотоксину (Ботокс, Діспорт, Ксеомін) вже кілька десятиліть застосовують у різних сферах медицини. Це і лікування ДЦП, кривошиї, інших спастичних паралічів, косоокості, больового синдрому і т.д.

У терапії гіпергідрозу Діспортом, Ксеоміном або Ботоксом використовується невелика доза у великому розведенні. Препарат вводиться внутрішньошкірно надтонкою голкою. Попередньо пацієнту наноситься крем, що анестезує, під оклюзію.

Зменшення потовиділення починається вже з 2-го дня, максимальний результат досягається до 14 дня. Тривалість дії 6-12 міс.

Основні зони, на яких проводиться така процедура: пахвові западини, а також дистальний гіпергідроз (долоні, підошви). Попередньо робиться проба Мінора для визначення меж підвищеного потовиділення: на очищену шкіру наноситься водяний розчин йоду, присипається крохмалем. Місця потовиділення забарвлюються у темний колір. Також проба Мінора дає змогу документувати ефективність лікування. Однак часто немає необхідності в проведенні цієї проби, оскільки місця гіпергідрозу видно і так, крім того, пацієнт може чітко вказати їх локалізацію.
Діспорт, Ксеомін чи Ботокс: чи є різниця для лікування розладу потовиділення?


І Діспорт, і Ксеомін, і Ботокс – це фірмові назви однієї речовини – дуже маленького дозування ботулотоксину. Доза настільки мала, що препарат не має жодної системної дії. На наш погляд різниці в ефективності Диспорту, Ксеоміна та Ботокса немає, так само як немає її і в ціні. Відмінною рисою препарату Ксеомін є найбільше очищення від чужорідних клостридіальних білків, а отже, і його низька імуногенність. Тобто для пацієнтів, у яких передбачається часте введення ботулотоксину, наприклад, у різні зони, або спостерігалася стійкість до них у минулому, Ксеомін є препаратом вибору.

У руках професіоналів ці препарати творять чудеса, і в центрі естетичної медицини Горавські застосовуються не тільки як засіб від пітливості ніг, позбавлення від пітливості долонь або лікування пітливості пахв, а також:

     в естетичних цілях для усунення мімічних зморшок на обличчі, шиї (а також лікування гіпергідрозу стоп, обличчя, пахв, долоні, голови тощо);
     для виправлення асиметрії обличчя.

Вартість лікування гіпергідрозу

Витрата препарату та ціни на лікуванні гіпергідрозу пахв, долонь та стоп залежать від розміру оброблюваної області та інтенсивності потовиділення. Однак є середні дозування:

     пахви - 300-400 одиниць Диспорту або 100-200 Од Ксеоміна
     долоні (обидві) - 300 одиниць.
     стопи (обидві) - 300 одиниць.

Дозування може збільшуватися, якщо бажаного результату не досягнуто протягом 2 тижнів.

Послуга
хв.
ціна
Лікування гіпергідрозу (підвищене потовиділення) Диспорт 300 Од
або Ксеомін 100 Од
до 90 
 12000 грн.

 

Ви все ще вагаєтесь? Пам'ятайте. Важко залишатися впевненим у собі і виглядати доглянуто, коли потіють руки, дуже сильно потіють ноги, а мокрі пахви видно навіть через верхній одяг.

Лікування ботулотоксином – швидкий, безболісний, завжди ефективний та тривалий метод лікування підвищеного потовиділення.

 

Протипоказання застосування ботулотоксину

Абсолютні:

     Нейром'язові захворювання (міастенія Gravis, бічний аміотрофічний склероз і т.д.).
     Вагітність та лактація.
     Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату ботулотоксину.
     Інфекційне захворювання на місці передбачуваної ін'єкції.

Відносні:

     Одночасне застосування деяких препаратів (блокатори кальцієвих каналів, антибіотики групи аміноглікозидів, інгібітори холінестерази та ін.).
     Порушення зсідання крові.

Лікарі нашої клініки вважають лікування потовиділення за допомогою ботулотоксину, одним із найефективніших, безпечних методів, що дозволяють позбутися гіпергідрозу на досить тривалий термін.

Чекаємо на Вас у клініці Горавскі! Наш телефон у Києві: (093) 720-47-17