Вросле волосся - це стан шкіри, коли волосся росте горизонтально поверхні шкіри, або закручується і не виходить на поверхню шкіри.

Частіше вросле волосся з'являється у людей з жорстким, кучерявим волоссям в зонах, які піддаються голінню або іншій травматизації. Однак можуть з'являтися і на будь-яких інших ділянках тіла.

Основною причиною появи волосся, що вросло, є гоління, воскова і механічна депіляція, що щільно прилягає одяг. Вросле волосся призводить до розвитку фолікуліту, псевдофолікуліту Барбе, а також подальшої інкапсуляції та формування дерматофібром.

Клінічно вросле волосся не завжди видно під шкірою, тому багато пацієнтів звертаються зі скаргами на запальний, гнійничковий елемент на шкірі або пігментне щільне новоутворення. Найчастіше вросле волосся з'являється в області бороди та шиї у чоловіків, бікіні та гомілок у жінок.

Лікування врослого волосся при його запаленні передбачає видалення волоска і ретельну дезінфекцію ранової поверхні. Оскільки поодинокі врослі волосся - рідкісне явище, і частіше ця проблема турбує пацієнта постійно, ефективне рішення скоріше профілактика, ніж лікування.

Єдиним дієвим способом профілактики та лікування врослого волосся є лазерна епіляція. Цей метод настільки хороший тому, що лазер вражає волосся не лише на поверхні шкіри, але й усередині неї. Волосся нагрівається і руйнується, а протягом наступного часу власні клітини організму (макрофаги та фагоцити) знищують його.

Якщо ж пацієнт не хоче усувати волосся у зоні постійної появи врослого волосся (наприклад, борода у чоловіків), то йому необхідно постійно користуватися кератолітичними засобами (з вмістом саліцилової кислоти, сечовини) та антисептичними засобами (топічні антибіотики). Правильне якомога рідкісне гоління також відіграє роль у запобіганні розвитку врослого волосся.