Вугрева хвороба

Вугрі (акне) - один з найпоширеніших дерматозів, що вражає близько 90% людей підліткового віку. Для деяких із них це варіант норми, а для інших – косметична проблема на все життя.

Пусковим чинником для акне є дисбаланс гормонального статусу організму. А у розвитку даного захворювання можна виділити такі фактори: підвищена продукція шкірного сала, скупчення рогових мас у протоках сальних залоз, розмноження бактерій Proprionibacterium acnes (P.acnes) та запальна реакція у навколишніх тканинах.

Тяжкі форми акне або неправильне лікування акне призводить до утворення застійних пігментних плям, рубців. Позбутися цих ознак постакне вже дуже складно.

 

Лікування вугревого висипу

Ефективне лікування висипу вугрів передбачає вплив на всі ланки розвитку захворювання. У кожного пацієнта переважає той чи інший компонент, що стимулює розвиток акне, крім того, різні люди по-різному реагують на препарати, тому лікування для кожного різне.

Лікування вугрової висипки дає найкращі результати при поєднанні медикаментозного лікування, лікувальних процедур та правильного домашнього догляду.

У нашій клініці лікування вугрової висипки проводиться наступним чином:

   1. Консультація лікаря-дерматолога та призначення схеми лікування вдома.
   2.  Лікувальні процедури у клініці.
   3.  Догляд за проблемною шкірою.
   4.  Лікування постакне, якщо в цьому є потреба.

 

Консультація лікаря-дерматолога та медикаментозне лікування акне

Лікар-дерматолог проводить першу консультацію для всіх пацієнтів з акне. Призначається схема лікування медикаментозними засобами, яка, залежно від ступеня вугрової хвороби, може бути зовнішньою або внутрішньою.

  • Дарина Шарапова

    Головний лікар, дерматолог, дерматоонколог, член Європейської Академії Дерматології та Венерології

  • Ніколаева Зоя

    Дерматолог, дерматоонколог, Кандидат медичних наук

 

 

Препарати для зовнішнього лікування акне

Це ті засоби, що наносяться на шкіру. Ми завжди намагаємося віддати перевагу їм, перш ніж приступати до застосування таблетованих засобів. До таких препаратів належать: бензоїлпероксид, азелаїнова кислота, препарати цинку, антибактеріальні препарати, топічні ретиноїди. У групі зовнішніх коштів хотілося б виділити систему Obagi. До складу цієї системи входить бензоїлпероксид, молекули якого настільки малі, що проникають глибоко у гирла фолікулів, а не накопичуються на поверхні шкіри. Другим активним компонентом є саліцилова кислота - дуже хороший кератолітичний і антисептичний компонент, який в Обаджі входить у два засоби із системи Clenziderm. На особливу увагу також заслуговують препарати групи ретиноїдів. Вони зменшують продукцію шкірного сала, а також скупчення рогових мас у гирлах сальних залоз.

Системна терапія акне

Медикаменти для внутрішнього застосування призначаються при важких формах акне, а також при неефективності зовнішнього лікування. До них відносяться антибактеріальні засоби, гормонокоригуюча терапія, системні ретиноїди та ін.

Слід зазначити, що незважаючи на велику різноманітність засобів для лікування висипу вугрів в аптеках, вони не універсальні і не завжди підходять пацієнтам. Тому призначати та контролювати ефективність лікування повинен лікар-дерматолог.

 

Лікувальні процедури в клініці Goravsky

Лікування вугрової висипки тривале. Основне лікування пацієнт проводить удома, використовую призначені лікарем засоби. У клініці проводяться процедури, які з нашого досвіду показали себе найефективнішими та допомагають усунути глибокі застійні утворення, а також прискорити процес одужання.

Атравматична чистка обличчя

Процедура, до складу якої входить застосування різноманітних лікувальних засобів, які настільки розпушують шкіру, що механічне очищення пор та комедонів не призводить до травмування та, після процедури, шкіра пацієнта виглядає нормально. У більшості випадків ця процедура необхідна, оскільки деякі елементи висипу шкіри не проходять самі по собі навіть при дуже ефективній терапії, їх повинен акуратно і асептично розкрити фахівець, щоб на шкірі не залишилося слідів.

Докладніше читайте тут

Хімічні пілінги

Саліциловий пілінг - відлущує шкірні лусочки, що закупорили пори, має антисептичну дію, зменшує жирність шкіри, вирівнює рельєф. Може застосовуватись і при запальних елементах акне. Залежно від чутливості шкіри вибирається більш менш концентрований розчин, наноситься різна кількість шарів.

Пілініг Джесснера - це комплексний склад із саліцилової, молочної кислоти та резорцинолу.
Цей пілінг особливо показаний пацієнтам із застійними плямами після або під час акне. Дуже добре освітлює шкіру, роблячи її сяючою, здоровою та молодою. Пілінг Джесснера глибший за проникненням у шкіру, тому вимагає високої кваліфікації фахівця.

Комбіновані пілінги з ретинолом - до складу яких входять фруктові кислоти та ретинол. Підсушують запальні елементи, чудово усувають застійні плями, вирівнюють колір обличчя, зменшують жирність шкіри. Мають тривалий ефект. До них відносяться Інно-пілінги та процедура ABR-start.

Докладніше читайте тут

Фототерапія акне

Під час процедури фототерапії акне використовується фільтр у спектрі синього кольору (420 нм). Синє світло має дуже виражену бактерицидну дію, тобто. знищує основного збудника акне – пропріонобактерії. Крім того, фототерапія дозволяє значно зменшити запалення. В результаті пацієнт відзначає зменшення кількості нових висипів, підсушування та якнайшвидше загоєння глибоких запальних та поверхневих гнійничкових елементів висипу.

Фототерапія чудово поєднується з топічним лікуванням акне, яке пацієнт застосовує вдома, а також з будь-якими процедурами, що проводяться у клініці.

Процедура абсолютно безболісна. Пацієнт відчуває лише невелике поколювання. Відразу після фототерапії можна виходити надвір і не потрібно ніякого відновлювального періоду. Проводити такі сеанси потрібно 1 раз на тиждень.

 

Лечение акне бензоил пероксидом (Obagi)

через 2 недели

Лечение акне бензоил пероксидом (Obagi)

Лечение акне бензоил пероксидом (Obagi)

Фототерапия BBL акне

Фототерапия BBL акне

Фототерапия BBL акне

 

 

Догляд за шкірою при акне

Після усунення основних висипань, коли шкіра вже чиста і не вимагає активного лікування, можна приступити до регулярного догляду, щоб не допустити подальшого загострення акне. Догляд за проблемною шкірою має бути дуже продуманим, оскільки будь-яке неправильне застосування засобів може знову спровокувати акне.

Догляд за проблемною шкірою складається із процедур у Центрі, а також домашньої косметики. Розроблені програми реабілітації, догляду за жирною, сухою та чутливою проблемною шкірою дуже добре доповнюють базові лікувальні процедури у нашому центрі та в період ремісії можуть використовуватись самостійно.

Наш косметолог підбере професійну косметику для домашнього використання, що володіє лікувальними, зволожуючими властивостями, при цьому жирний блиск, що не надає шкірі, і не закорковує шкіру. Це і засоби для вмивання, лосьйони, емульсії, сироватки. Важливо відзначити, що косметика, що використовується нами, не містить консервантів і в основному складається з натуральних рослинних компонентів.

Послуга
хв.
ціна
Огляд та консультація дерматологічна (первинна)
30
700 грн.
Атравматичне чищення обличчя HolyLand
90
1700 грн.
Фототерапія акне (вугрової хвороби) обличчя
60
2500 грн.

 

Лікування постакне

При несвоєчасному чи неправильному лікуванні вугрової хвороби формуються вторинні зміни, які залишаються якщо не все життя, то дуже надовго.

Види постакне:

     1. Застійні пігментні плями
     2. Атрофічні рубці

Ці утворення глибокі, лікування їх дуже складне та тривале.

Застійні плями – бувають червоного, коричневого кольору. Хороші результати в їхньому лікуванні дають хімічні пілінги з вмістом ретинолу, а також пілінг Джесснера. Ми також іноді застосовуємо авторські методики мезотерапії. У домашніх умовах можливе застосування системи гідрохінону та третиноїну. Дуже важливий аспект - сонцезахист, який потрібно застосовувати завжди та правильно!

Атрофічні рубці - один із найскладніших станів в естетичній медицині. Вони поділяються на кілька видів, залежно від глибини та форми. Потрібно зауважити, що немає панацеї в лікування рубців постакне, для кожного пацієнта – різні методи, їх кількість та різний прогноз.

 

У нашій клініці застосовуються такі види лікування атрофічних рубців постакне:

Субцизія рубців - підсікання фіброзних спайок біля дна рубця. Спеціальна голка No-kor вводиться під рубець, і лікар відсікає від рубцеву тканин, що підлягають. Процедура проводиться за місцевою анестезією і безболісна. Рубець поступово піднімається та вирівнюється над рівнем шкіри. Застосовується при неглибоких "округлих" атрофічних рубцях.

CROSS-TCA – хімічна реконструкція рубців шкіри. Суть методу нанесення висококонцентрованої TCA кислоти спеціальним адаптером на дно рубця. На дні відбувається обмежена запальна реакція та рубець поступово вирівнюється. Підходить тільки для дрібних "колотих" рубців.

Ін'єкції ферментів проводяться для розм'якшення рубцевої тканини. Застосування цього виправдано при поєднанні атрофічних і гипертрофических рубців.

Заповнення рубців гіалуроновою кислотою. Не завжди можна просто заповнити рубець гелем, як, наприклад, зморшку. Найчастіше під рубцем є фіброзна спайка з тканинами, що підлягають, і гель туди не потрапляє. Але при попередньому підсіканні, або дуже поверхневих невеликих рубцях, це стає можливим і ідеально вирівнює шкіру.

Фототерапія - навколишня рубці шкіра іноді має виражені ознаки атрофії - судинні зміни, нерівність пігментації, або дно рубця яскраво-червоне. У таких випадках з успіхом застосовується фототерапія для усунення судинного та пігментного компонента. Фототерапія також стимулює клітини в оновленні та регулює сальність шкіри.

Фракційне лазерне шліфування - дозволяє впливати на дуже глибокі рубці. Цей метод застосовується практично за будь-яких рубцях постакне. Він використовується як самостійно, так і завершує курс процедур, описаних вище. Фракційне шліфування рубців дозволяє вирівняти рельєф, зменшити пігментацію, усунути дрібні зморшки. Фракційний лазер Sciton, який застосовується в нашій клініці не тільки шар за шаром випаровує клітини, він також використовує режим прогріву (коагуляції), який стимулює шкіру до відновлення, зменшуючи таким чином глибину рубців та покращуючи якість шкіри. Фракційне шліфування рубців проводиться як локально, так і на всю особу. Зазвичай необхідно кілька процедур для вираженого результату.

Послуга
хв.
ціна
Фракційне лазерне шліфування (все обличчя)
до 90
14700 грн.
Пілінг рубців постакне CROSS TCA 80% (1 шт)
до 15
500 грн.
Субцизія рубців 1 ел. (1 кв.см)
до 30
1200 грн.

 

Вугрі - проблема дуже поширена, але існує безліч ефективних способів її лікування. Головне, на наш погляд, спільна робота дерматолога, косметолога та самого пацієнта, тоді позитивних результатів Ви досягнете швидко та назавжди!

Читайте також додаткову інформацію про акне в наших статтях.

Чекаємо на Вас у клініці Горавскі! Наш телефон у Києві: (093) 720-47-17