Родимки та ін. новоутворення

Родимка (невус) – це скупчення пігментних клітин у шкірі. Незважаючи на співзвучну назву, родимки бувають не лише вроджені, а й набуті. Наша клініка пропонує ефективне видалення ангіом.

Вони відрізняються один від одного розміром, кольором, виступом над поверхнею шкіри і т.д.

Чорні та коричневі родимки – пігмент меланін залежно від глибини залягання може виглядати світлішим або темнішим. Також виділяють блакитний невус – родимка, яка має сіро-блакитний відтінок та гомогенну структуру.

Деякі родимки не пігментовані і мають тілесний або трошки рожевий колір.

Також родимки бувають плоскими або виступають над поверхнею шкіри.
Іноді присутній і плоский, і компонент, що піднімається, в одній родимці.

Найчастіше ми замислюємося про родимки, як про ризик розвитку меланоми. Незважаючи на те, що меланома може з'явитися у будь-якої людини, є низка факторів, які визначають групу ризику пацієнтів.

 

  • Дарина Шарапова

    Головний лікар, дерматолог, дерматоонколог, член Європейської Академії Дерматології та Венерології

  • Ніколаева Зоя

    Дерматолог, дерматоонколог, Кандидат медичних наук

 

Хто більш схильний до виникнення меланоми?

     Світла шкіра, руде волосся, світлі очі, ластовиння.
     Наявність понад 100 родимок на всьому тілі.
     Захворювання на меланому у родичів у першому коліні.
     Сонячне випромінювання: проживання в регіоні з підвищеною сонячною активністю, часте загоряння, велика кількість сонячних опіків.
     Наявність передракових захворювань шкіри (актинічний кератоз), інших раків шкіри, а також одного разу встановлений діагноз меланоми в минулому.

На які зміни у родимці потрібно звертати увагу?

     Активне зростання. Родимки ростуть разом з нами, але якщо збільшення її в діаметрі або зростання вгору відбувається стрімко швидко, потрібно терміново звернутися до дерматолога. Також вважається, що всі родимки діаметром понад 6 мм мають бути обстежені.
     Зміна кольору. Родимки не обов'язково повинні мати гомогенне виключно однотонне забарвлення. Вони можуть бути трохи темнішими або світлішими. Іноді вони змінюють колір, але дуже поступово та не дуже кардинально. Також усі родимки мають бути схожі між собою. Існує так званий феномен Гидкого каченя (ugly duckling). Коли на тілі багато невусів, але один дуже відрізняється за кольором, структурою і т.д. Тоді основна увага має бути звернена саме на цю освіту.
     Поява виразок, кровотечі, скоринки на поверхні родимки мають насторожити.
     Існує ряд алгоритмів обстеження родимок, такі як ABCDE, але вони мають діагностичну цінність тільки при дерматоскопічному обстеженні, неозброєним оком ці ознаки притаманні практично кожному невусу, а при дерматоскопії зовсім відсутні.

 

Меланома – найшвидше метастазуючий рак в організмі. Але за своєчасному виявленні певних стадіях він виліковується на 100%. Тому за будь-яких змін у родимці, на які ви звернули увагу, здатися дерматологу для проходження дерматоскопічного обстеження.


Методи обстеження родимок та видалення ангіом

Дерматоскопія. Це метод обстеження утворень апаратом із багаторазовим збільшенням. Дерматоскопічне зображення має низку ознак, що дозволяють досить точно встановити діагноз. Ця методика не пошкоджує шкіру та не має протипоказань.
Під час дерматоскопії проводиться огляд освіти дерматоскоп з фотофіксацією.

Дерматоскопическая картина родинки (слева) и меланомы (справа)

Дерматоскопічна картина родимки (ліворуч) та меланоми (праворуч)

Метод дерматоскопії спрямований як на раннє виявлення меланом та інших раків шкіри, але й зменшення кількості непотрібних видалень новоутворень, які активно проводилися до впровадження дерматоскопії в медичну практику.

Патогістологічне обстеження. Після видалення новоутворення, у разі потреби, воно відправляється в лабораторію для остаточного підтвердження діагнозу. Патогістологічне дослідження проводиться не лише на повністю віддалених новоутвореннях, в деяких випадках ми беремо частинку освіти (punch-біопсія) на обстеження, перш ніж визначитися з подальшим лікуванням.

Методи лікування родимок в Goravsky:  

Радіочастотний метод.

 

Апарат Surgitron (США) руйнує клітини новоутворення прицільно точно. Цим методом можна видалити і великі та дуже дрібні новоутворення з мінімальною травмою для здорової шкіри. А спеціальні петльові насадки дають змогу, за необхідності, взяти матеріал для гістологічного дослідження. Загоєння відбувається швидко. Процедура проводиться під місцевою анестезією.
Лазерне лікування

 

Дозволяє шар за шаром випаровувати невус. Але такий метод не дає можливості подальшого гістологічного дослідження. Анестезія не потрібна.
Кріодеструкція.

 

Безконтактна та контактна подача рідкого азоту на поверхню шкіри в деяких випадках залишається незамінним і методом першого вибору. Так, на великих поверхнях чи неглибоких утвореннях кріодеструкція залишить найменший слід. Спеціальне обладнання для кріотерапії дозволяє подавати потік рідкого азоту потрібного напору та діаметру. Анестезія не потрібна.
Спостереження.

 

Деякі родимки не вимагають жодного лікування, проте їх необхідно спостерігати за допомогою дерматоскопа кожні 6-12 місяців. Під час дерматоскопії проводиться фотофіксація дерматоскопічного зображення родимки, вноситься до бази і через 6 місяців зображення порівнюється. Якщо жодних змін не відбувається, або вони відбуваються в нормальних межах, освіта залишається під наглядом.

 

Інші новоутворення шкіри

До найпоширеніших утворень шкіри можна віднести:

Себорейна кератома – поверхневе утворення коричнево-чорного кольору, від невеликих до великих розмірів. Найчастіше виникає у дорослому віці людей зі спадковою схильністю. Можуть з'являтися на тілі, обличчі та волосистій частині голови.
Ця освіта зазвичай дуже лякає пацієнтів своїм зовнішнім виглядом та швидким зростанням. Однак є доброякісним і добре піддається радіочастотному лікуванню.

Кіста сальних залоз - утворення тілесного кольору, частіше округлої форми, що досить швидко зростає. Виникає через порушення відходження шкірного сала. Доброякісне, але може зростати до величезних розмірів.

Гіперплазія сальних залоз - утворення невеликого діаметра від 0,1 до 0,3 см, жовтуватого відтінку з невеликим втиском по центру. Виникає найчастіше на обличчі, у пацієнтів із жирною шкірою. Доброякісна. Через глибоке розташування при лікуванні залишає невеликий слід на шкірі та може рецидивувати. Метод лікування – радочастотний або кріодеструкція.

Ангіома (вишнева ангіома, гемангіома, ангіофіброма, судинна зірочка) – виникає на будь-яких ділянках шкіри, має вигляд червоної цятки плоского або виступаючого над поверхнею шкіри. Повністю усувається під впливом неодимового судинного лазера Nd:YAG Sciton.

Актинічний кератоз з'являється у дорослих на відкритих ділянках шкіри. Існує кілька видів. Найбільш поширена клінічна картина – рожева пляма різних розмірів, з жовтуватими скоринками на поверхні, а також видимими розширеними судинами. Це захворювання може займати великі ділянки, іноді вражена практично вся поверхня обличчя. Бувають і обмежені висипання невеликих розмірів.
Актинічний кератоз – передраковий стан і потребує лікування. Існує група спеціальних медикаментів, які має призначити лікар-дерматолог, також застосовується кріодеструкція, якщо уражені невеликі ділянки.

Кератоакантома, базальноклітинний та плоскоклітинний рак шкіри – ці захворювання лікуються у спеціалізованих установах, але встановлює діагноз та спрямовує на подальшу терапію дерматолог після дерматоскопії. При своєчасній та правильній терапії ці стани виліковні.

Папіломи, бородавки та інші вірусні захворювання шкіри виникають практично у кожної людини, дуже добре піддаються лікуванню, якщо воно комплексне та правильно скомбіноване. Докладніше читайте у відповідному розділі Папіломи.

 

Ціни на лікування родимок та видалення ангіом у Києві від Goravsky

Послуга
хв.
ціна
Лікування папіломи, контагіозного молюска (радіочастотний) 1 шт
до 15  
400 грн.
Лікування епідермального утворення шкіри (радіочастотне) (1 см – 1 шт)
до 30
600 грн.
Лікування дермального утворення шкіри (до 5мм – 1 шт)
до 30
800 грн.
Лікування бородавки лазером (1 см -1 шт)
до 30
850 грн.
     

Вартість всіх послуг Ви знайдете у розділі ЦІНИ

Чекаємо на Вас у клініці Горавскі! Наш телефон у Києві: (093) 720-47-17